ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Џастин Бибер во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Џастин Бибер во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Џастин Бибер во „Твоето лице звучи познато“

Даниел Кајмакоски одлично се справи и со новиот предизвик во „Твоето лице звучи познато“. 32-годишниот македонски пејач влезе во улога на Џастин Бибер и го имитираше неговиот настап од овогодишното доделување на „Brit Awards“.

Во седмата епизода од третата сезона, Кајмакоски прво ја изведе „Love Yourself“, а потоа повторно ја запали сцената со хитот „Sorry“ од популарниот пејач.

Во еден момент нему на сцената му се придружи Ана Кокиќ и заедно танцуваа забавувајќи ја публиката.

Даниел Кајмакоски Даниел Кајмакоски

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18660 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?