ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Шон Мендес со „Señorita“ победи во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Шон Мендес со „Señorita“ победи во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Шон Мендес со „Señorita“ победи во „Твоето лице звучи познато“

Даниел Кајмакоски победи во 9-тата епизода од петтата сезона на „Твоето лице звучи познато“.

Македонскиот пејач влезе во улогата на Шон Мендес и ја изведе хит-песната „Señorita“ во придружба на Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Погледнете го неговиот победнички настап:

Освоените 1.000 евра Даниел одлучи да ги донира за Емилија Стаменчиќ, која боледува од церебрална парализа и епилепсија.

ТЛЗП

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18660 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?