ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Тејлор Свифт во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Тејлор Свифт во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Тејлор Свифт во „Твоето лице звучи познато“

Даниел Кајмакоски се трансформираше во женски лик во „Твоето лице звучи познато“. 35-годишниот пејач влезе во улогата на Теjлор Свифт во втората епизода од најновата сезона на српското шоу.

Кајмакоски настапи со Алекс Јелиќ, кој го одглуми Брендон Ури, а заедно ја изведоа песната „ME!“

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18575 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?