ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Горан Бреговиќ ја отпеа „Калашников“ во ТЛЗП
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Горан Бреговиќ ја отпеа „Калашников“ во ТЛЗП

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Горан Бреговиќ ја отпеа „Калашников“ во ТЛЗП

Даниел Кајмакоски ја подигна атмосферата во шоуто „Твоето лице звучи познато“ со изведба на хитот „Калашников“.

Македонскиот пејач даде сè од себе да ги копира движењата и гласот на Горан Бреговиќ. Погледнете како се справи со новата задача:

DANIEL KAJMAKOSKI | Goran Bregović - Kalashnikov

DANIEL KAJMAKOSKI | Goran Bregović - Kalashnikovтвоето лице звучи познато - трета сезона27 март 2016

Posted by Gledy Network on Sunday, March 27, 2016
Даниел Кајмакоски

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18500 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?