ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Горан Бреговиќ ја отпеа „Калашников“ во ТЛЗП
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Горан Бреговиќ ја отпеа „Калашников“ во ТЛЗП

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Горан Бреговиќ ја отпеа „Калашников“ во ТЛЗП

Даниел Кајмакоски ја подигна атмосферата во шоуто „Твоето лице звучи познато“ со изведба на хитот „Калашников“.

Македонскиот пејач даде сè од себе да ги копира движењата и гласот на Горан Бреговиќ. Погледнете како се справи со новата задача:

DANIEL KAJMAKOSKI | Goran Bregović - Kalashnikov

DANIEL KAJMAKOSKI | Goran Bregović - Kalashnikovтвоето лице звучи познато - трета сезона27 март 2016

Posted by Gledy Network on Sunday, March 27, 2016
Даниел Кајмакоски

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.