ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Бруно Марс во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Бруно Марс во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Бруно Марс во „Твоето лице звучи познато“

Во втората епизода од новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски влезе во улога на Бруно Марс. 32-годишниот македонски пејач настапи прв на сцената и го изведе големиот хит „Uptown Funk“ на американската музичка ѕвезда.

„Според мене, Даниел е еден од најдобрите машки вокали на овие простори. Кореографијата беше феноменална. Направивте одлична атмосфера. Секоја чест“ – коментираше Ненад Кнежевиќ – Кнез, а и останатите членови на жирито не ги штедеа своите комплименти.

Даниел

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?