ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Адам Левин го отпеа хитот „Girls Like You“ во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Адам Левин го отпеа хитот „Girls Like You“ во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Адам Левин го отпеа хитот „Girls Like You“ во „Твоето лице звучи познато“

Даниел Кајмакоски се претвори во Адам Левин за „Твоето лице звучи познато“.

Македонскиот пејач го отпеа хитот „Girls Like You“ на Maroon 5 во најновата епизода на српското шоу.

Погледнете го настапот:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?