ВИДЕО: Волшебен трејлер за „Волшебникот од Оз“ од Дизни
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Волшебен трејлер за „Волшебникот од Оз“ од Дизни

ВИДЕО: Волшебен трејлер за „Волшебникот од Оз“ од Дизни

Новиот трејлер за филмот „Oz: The Great and Powerful“ го разбуди љубопитството на обожавателите на фантазиите.

Волшебното видео ни ја најавува возбудливата приказна за Оскар (Џејмс Франко), магионичар од циркус, кој ненадејно слетува во мистична земја. Таму тој среќава три добри вештерки, во чии улоги влегуваат Мила Кунис, Рејчел Вајс и Мишел Вилијамс, а подоцна станува моќниот Волшебник од Оз.

Постер за „Oz: The Great and Powerful“

Дејството во филмот се одвива долго пред Дороти да пристигне во мистериозното царство. Филмот кој е во режија на Сем Рејми ќе ја доживее својата премиера на 8 март наредната година.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.