ВИДЕО: Возбудлив прв трејлер за најновиот филм со Анџелина Џоли
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Возбудлив прв трејлер за најновиот филм со Анџелина Џоли

ВИДЕО: Возбудлив прв трејлер за најновиот филм со Анџелина Џоли

Анџелина Џоли ја има главната улога во „Those Who Wish Me Dead“, а фановите веќе имаат можност да ѕирнат како ќе изгледа нејзината нова филмска авантура.

Филмот е базиран на истоимениот роман на Мајкл Корита и следи 14-годишно момче кое било сведок на брутално убиство и се обидува да избега од група убијци. Џоли, во улогата на Хана, се обидува да го заштити исплашениот тинејџер.

Премиерата е закажана за 14 мај на платформата HBO Max и во кино-салите.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6786 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.