ВИДЕО: Бред Пит, Џорџ Клуни, Рајан Гослинг се негативци за NYT
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Бред Пит, Џорџ Клуни, Рајан Гослинг се негативци за NYT

ВИДЕО: Бред Пит, Џорџ Клуни, Рајан Гослинг се негативци за NYT

Бред Пит, Џорџ Клуни, Рајан Гослинг и Руни Мара се само неколку од холивудските ѕвезди кои станаа негативци во кратки видеа за „The New York Times“.

Секој од 13-те актери настапува пред камерата во различен уникатен стил и портретира злобен лик инспириран од негативци и изопачени икони во филмската индустрија.

Видеата наречени „Touch of Evil“ се исполнети со злобни гримаси, страшни погледи и морничава музика.

Бред Пит како лудак

Бред Пит влегува во улогата на луд човек кој со страшен поглед зјапа во камерата пред да започне безгласно да вреска.

Џорџ Клуни како тиранин

„Го избрав Капетанот Блај затоа што ја сакам неговата шапка. Лошите момци не мислат дека се лоши момци“ – изјавил Клуни.

Рајан Гослинг како невидливиот човек

„Невистина не знам дали Невидливиот човек е негативец или не, но не му верувам на тој тип“ – изјавил Гослинг.

Руни Мара како социопат

Руни Мара го портретира ликот на Алекс од „A Clockwork Orange“.

Кирстен Данст

Мија Васиковска

Виола Дејвис

Глен Клоус

Џесика Частеин

Мајкл Шенон

Гери Олдман

Жан Дужарден

Адеперо Одује

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?