ВИДЕО: Бијонсе со танци се бори против дебелината во Америка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Бијонсе со танци се бори против дебелината во Америка

ВИДЕО: Бијонсе со танци се бори против дебелината во Америка

Бијонсе се здружи со првата дама на САД, Мишел Обама, за да ја популаризира иницијативата „Let's Move“ (Ајде да се движиме).

Кампањата има за цел да ја подигне свеста за дебелината кај децата и да ја промовира важноста на здравата исхрана и вежбањето.

29-годишната пејачка ја пресними својата песна „Get Me Bodied“, ѝ го промени текстот и ја преименува во „Move Your Body“ со цел да поттикне поактивен начин на живот кај децата.

А еве и како би изгледала една кореографија за „Move Your Body“ со која децата ќе можат да го раздвижат телото, притоа забавувајќи се:

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.