ВИДЕО: Бесмислениот одговор на Мис Венецуела
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Бесмислениот одговор на Мис Венецуела

ВИДЕО: Бесмислениот одговор на Мис Венецуела

Престижните натпревари за убавина стандардно вклучуваат и дел „жири прашања - мис одговори“, за време на кој кандидатките имаат можност да докажат дека умеат да шармираат не само со надворешна убавина, туку и со својот интелект.

На синоќешната манифестација „Мис Универзум 2012“, Мис Венецуела не успеа воопшто да си го подобри впечатокот, затоа што даде бесмислен одговор којшто ги збуни сите гледачи.

Згодната Ирене Софија Есер Квинтеро требаше да одговори каков закон би сакала да создаде и да објасни зошто. Преведувач на сцената ѝ помогна да го разбере прашањето, но таа реши да одговори на англиски, што очигледно не беше добра одлука.

Бесмислениот одговор очигледно не ѝ наштети многу, бидејќи Ирене го освои третото место.

Мис ВенецуелаМис Венецуела

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4942 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.