ВИДЕО: Анџелина Џоли со ќерка си во првиот трејлер за „Maleficent“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Анџелина Џоли со ќерка си во првиот трејлер за „Maleficent“

ВИДЕО: Анџелина Џоли со ќерка си во првиот трејлер за „Maleficent“

Анџелина Џоли е „господарка на сето зло“ во новиот филм „Maleficent“, базиран на приказната за заспаната убавица. Денес беше објавен првиот трејлер во кој е откриен злобниот изглед со рогови на Џоли.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли

На почетокот на видеото можеме да ја видиме и 5-годишната ќерка на Анџелина и Бред, Вивиен Џоли-Пит, како безгрижно трча низ зелена ливада. Слаткото девојче е детска верзија на принцезата Аурора, додека улогата на возрасната Аурора ѝ припаѓа на Ел Фенинг.

Вивиен Џоли-ПитВивиен Џоли-Пит

Филмот ја раскажува приказната за заспаната убавица, но од перспектива на злобната самовила или „господарката на сето зло“. Филмот ги открива настаните кои го скаменија нејзиното срце и ја натераа да го проколне бебето Аурора.

„Maleficent“ ќе биде објавен на 30 мај 2014 година.

Трејлерот за „Maleficent“

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?