ВИДЕО: Анџелина Џоли како злобната вила во првиот трејлер за продолжението на „Maleficent“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Анџелина Џоли како злобната вила во првиот трејлер за продолжението на „Maleficent“

ВИДЕО: Анџелина Џоли како злобната вила во првиот трејлер за продолжението на „Maleficent“

Анџелина Џоли повторно влезе во улогата на „господарката на сето зло“ за продолжението на „Maleficent“.

Дизниевите филмови ја раскажуваат приказната за злобната вила од „Заспаната убавица“. Првиот дел од „Maleficent“, кој излезе во 2014 година, ги откри настаните кои го скаменија нејзиното срце и ја натераа да го проколне бебето Аурора, а во вториот дел се обработува комплексната врска помеѓу Малефисент и Аурора и заканите со кои се соочуваат во магичната шума.

„Maleficent: Mistress of Evil“ ќе започне да се прикажува во киносалите од 18 октомври.

Maleficent Maleficent Maleficent

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18479 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?