ВИДЕО: Адријана Лима покажува како се пакува и подготвува за долг лет
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Адријана Лима покажува како се пакува и подготвува за долг лет

ВИДЕО: Адријана Лима покажува како се пакува и подготвува за долг лет

Адријана Лима сними видео за модната библија „Вог“ во кое ја покажува својата рутина за пакување.

Славната Бразилка сподели дека прво го склопува секој аутфит и ја реди облеката во куферот без да ги измеша комбинациите и дека секогаш пакува 2 чанти (една за денски и една за ноќни излегувања).

Нејзин совет е секогаш да носите блејзер со кој кежуал комбинациите може веднаш да станат „кежуал шик“ и црни еластични фармерки со висок струк.

Кога станува збор за боите, таа вели: „Моите омилени бои – бела, црна и црвена. Најмногу носам црно, секогаш. Сите ме прашуваат за тоа, ја обожавам. Се обидувам да носам други бои, но кога ќе се облечам, ќе се погледам и ќе си речам 'Не'.“

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2130 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?