Веќе е фаворит: Аутистичен и слеп пејач и пијанист со емотивен настап на „America's Got Talent“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Веќе е фаворит: Аутистичен и слеп пејач и пијанист со емотивен настап на „America's Got Talent“

Веќе е фаворит: Аутистичен и слеп пејач и пијанист со емотивен настап на „America's Got Talent“

Коди Ли го маѓепса светот уште со првиот настап на „America’s Got Talent“, а сега веќе се оцртува како фаворит за победа.

23-годишниот слеп и аутистичен музичар ја изведе „Bridge Over Troubled Water“, расплака многумина и ја исправи целата публика на нозе.

Жирито имаше само комплименти за талентираниот Коди, кој на сцената ги ислуша нивните позитивни зборови покрај мајка си.

Коди Ли Коди Ли Коди Ли

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20171 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?