Велигденските фотографии на славните личности
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Велигденските фотографии на славните личности

Велигденските фотографии на славните личности

Светот деновиве го слави големиот празник Велигден. Социјалните мрежи се преплавени со фотографии од шарени јајца, впечатливи декорации, богати трпези и семејни и пријателски средби.

Ѕвездите не пропуштија да споделат со своите обожаватели како ги поминаа празничните денови.

Адријана Лима

Адријана Лима славеше со двете ќерки – Валентина и Сиена.

Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден

Шакира

Шакира сподели фотографии од бојадисани јајца, но и од бојадисаните лица на нејзините сакани – сопругот Пике и синовите Саша и Милан.

Велигден Велигден

Бијонсе

Тина Ноулс објави фотографија на која позира со славната ќерка Бијонсе и добрата пријателка Кели Роланд.

Велигден

Викторија и Дејвид Бекам

Викторија им го честита Велигден на своите фанови со фотографија на која позира со маска-зајак и костим за капење, додека нејзиниот сопруг го направи истото со фотографија на која позира со слатко пиле.

Велигден Велигден

Ким Кардашијан и Кание Вест со Криси Тиген и Џон Леџенд

Ким Кардашијан, Кание Вест со децата Норт и Сент се релаксираа на иста забава заедно со Криси Тиген и Џон Леџенд и нивната ќерка Луна.

Татковците си забавуваа најмалите облечени во костими како зајаци.

Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден

Софија Вергара

Софија Вергара организираше голема забава покрај базен со сопругот Џо Манганиело и многу пријатели.

Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден Велигден

Мараја Кери и Ник Канон

Поранешните брачни партнери го поминаа Велигден заедно со своите близначиња.

Велигден

Сара Џесика Паркер

Ѕвездата од „Сексот и градот“ сподели како изгледаа нејзините велигденски јајца.

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker) on

Велигден

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6817 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.