Бритни Спирс пред и после ретуширање
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бритни Спирс пред и после ретуширање

Бритни Спирс пред и после ретуширање

Кога се појавија сликите од Бритни за минатата рекламна кампања на Candie’s, иако медиумите пишуваа дека младата пејачка изгледа одлично, имаше и такви кои го критикуваа нејзиниот изглед. Сепак, ако се земе во предвид тешкиот период кој таа го помина, нејзиниот изглед можеше и да се оцени и како одличен.

Фотографиите за новата рекламна кампања на американскиот бренд Candie’s повторно привлекоа големо внимание. Бритни Спирс овој пат решила да покаже како навистина изгледа во реалност без никакво ретуширање, па дозволила заедно со коригираните да се појават и оригиналните фотографии, за да можат луѓето да ја видат разликата.

Бритни СпирсБритни Спирс пред и после ретуширање

29-годишната пејачка, која воедно е и мајка на две деца, сакала со овој потег да го истакне притисокот кој се прави врз жените за да изгледаат совршено.

На фотографиите јасно се гледаат направените корекции како отстранување на целулитот, синините по нозете, тетоважата на нејзината половина, намалени бутови, намален струк, помал задник и совршена кожа.

Бритни СпирсБритни Спирс пред и после ретуширање

Галерија

Еве уште неколку фотографии кои не поминале низ дигитална обработка.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.