Бремената Бинди Ирвин пресоздаде специјална фотографија од фотосесија со родителите
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бремената Бинди Ирвин пресоздаде специјална фотографија од фотосесија со родителите

Бремената Бинди Ирвин пресоздаде специјална фотографија од фотосесија со родителите

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел го очекуваат нивното прво дете.

Сакајќи да му оддаде почит на нејзиниот покоен татко Стив, познат како „ловецот на крокодили“, 22-годишната девојка пресоздаде семејна фотографија.

Бинди Ирвин

На старата фотографија, нејзината мајка Тери позира со пораснато трудничко стомаче додека го носи второто дете. Бинди и Стив ѝ го бакнуваат стомакот.

Бинди Ирвин

На новата фотографија, младата љубителка на животни позира покрај својот сопруг, кој ѝ го бакнува стомачето.

„Пресоздавање на специјален момент. Љубов во третиот триместар“ – напиша таа.

Бинди Ирвин

Бинди и Чендлер стапија во брак во април минатата година, а во август таа објави дека е бремена.

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел Бинди Ирвин и Чендлер Пауел Бинди Ирвин и Чендлер Пауел

Нејзиниот татко, Стив, почина по убод од риба раја на 44-годишна возраст за време на експедиција во Австралија.

Бинди Ирвин

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.