Бред Пит раскина со моделот Никол Потуралски
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бред Пит раскина со моделот Никол Потуралски

Бред Пит раскина со моделот Никол Потуралски

Бред Пит краток период се состануваше со Никол Потуралски. Според информации од странските медиуми, веќе згасна нивната љубовна романса.

56-годишниот актер и 27-годишниот германски модел за првпат беа фотографирани заедно во август, по пристигнувањето со приватен авион во Јужна Франција.

„Нивната врска никогаш не беше толку сериозна“ – изјавил анонимен извор.

Бред Пит и Никол Потуралски Бред Пит и Никол Потуралски Бред Пит и Никол Потуралски Бред Пит и Никол Потуралски

Никол е во отворен брак со сопругот Роланд Мари, со кого беше фотографирана пред неколку дена во Берлин.

Бред Пит и Никол Потуралски Бред Пит и Никол Потуралски Бред Пит и Никол Потуралски

Поради големата сличност со Ирина Шајк, многумина ја нарекуваа Никол нејзина двојничка.

Бред Пит и Никол Потуралски

Ова е прва врска на Пит за која се дозна во јавноста по разделбата со Анџелина Џоли.

Бред и Анџелина објавија дека се разделија во септември 2016 година. Тие се родители на шест деца.

Бред Пит и Никол Потуралски

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3575 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.