Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бразилската фудбалска легенда Роналдо стапи во брак со 14 години помладата манекенка Селина

Бразилската фудбалска легенда Роналдо стапи во брак со 14 години помладата манекенка Селина

Поранешниот бразилски фудбалер Луис Назарио де Лима Роналдо по четврти пат заплива во брачните води.

47-годишниот легендарен спортист стапи во брак со 33-годишната Селина Локс на Ибица. Парот направи интимна прослава во село, каде што Роналдо поседува куќа.

Луис Назарио де Лима Роналдо Луис Назарио де Лима Роналдо Луис Назарио де Лима Роналдо

Младенците објавија фотографија од важниот ден и напишаа:

„Денес ги собравме нашите семејства за интимна религиозна прослава и со тоа го означивме почетокот на недела со многу прослави“.

Луис Назарио де Лима Роналдо

Невестата носеше креација од Jacquemus, додека за свеченоста Роналдо избра костум од Armani. Својот изглед, Селина го надополни со накит од Tiffany & Co.

Луис Назарио де Лима Роналдо

Парот ја објави својата веридба во јануари.

Луис Назарио де Лима Роналдо Луис Назарио де Лима Роналдо Луис Назарио де Лима Роналдо Луис Назарио де Лима Роналдо

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3440 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.