Били Ајлиш како Мерилин Монро во огромен фустан на Мет Гала
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Били Ајлиш како Мерилин Монро во огромен фустан на Мет Гала

Били Ајлиш како Мерилин Монро во огромен фустан на Мет Гала

Стилската еволуција на Били Ајлиш достигна ново ниво. Музичката ѕвезда се појави на Мет Гала во гламурозно издание инспирирано од „стариот Холивуд“.

Волуменозната креација е дело на Оскар де ла Рента, а Ајлиш се согласила да соработува со модната куќа само под услов да не користат природно крзно во идните колекции.

Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш

Брановидната руса коса во комбинација со елегантниот фустан и накитот од Картие несомнено поттикнува асоцијации со Мерилин Монро. Но, Ајлиш изјави дека стајлингот е инспириран од празнична Барби кои таа ја обожавала како мала.

Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш Били Ајлиш

Со цел да се зачува моментот на изненадување, 19-годишната пејачка излезе од својот хотел со цел тим кој се погрижи да биде покриена со чаршафи.

Били Ајлиш Били Ајлиш

Били беше дел од малата екипа домаќини на хуманитарниот настан во која годинава на Ана Винтур ѝ се приклучија и актерот Тимоти Шаламе, тенисерката Наоми Осака и поетесата Аманда Горман.

Били Ајлиш Били Ајлиш

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2445 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.