Бела Хадид и внуката на принцезата Дијана на гламурозна забава на Bulgari во Рим
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бела Хадид и внуката на принцезата Дијана на гламурозна забава на Bulgari во Рим

Бела Хадид и внуката на принцезата Дијана на гламурозна забава на Bulgari во Рим

Bulgari организираше гламурозна забава во Рим, по повод 20-годишнината од создавањето на колекцијата „B.zero1“.

На италијанската свеченост присуствуваа моделите Бела Хадид и Кити Спенсер.

Бела го истакна својот сексапил во црвена креација од Версаче. Во својот стајлинг таа додаде накит од Bulgari и црвени салонки.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Внуката на принцезата Дијана шармираше во бела креација со златни детали од Долче и Габана и накит и чантичка од Bulgari.

Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3821 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?