Бела Хадид блесна во златен фустан од Версаче во Рим
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бела Хадид блесна во златен фустан од Версаче во Рим

Бела Хадид блесна во златен фустан од Версаче во Рим

Како бренд амбасадор на Bulgari, Бела Хадид не ги пропушта промотивните настани на луксузниот бренд.

21-годишниот модел се појави на забавата на Bulgari во Рим во гламурозен стајлинг. Златниот фустан со потпис на Версаче таа го надополни со обувки од колекцијата на Кание Вест и накит од домаќините на свеченоста.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Лили Олдриџ и Џон Кортахарена исто така беа специјални гости на италијанската прослава.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Пред забавата, Бела беше фотографирана во бел ауфит. Комбинирањето на сандали со чорапи поттикна многу коментари кај нејзините фанови.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19981 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?