Бакнежот Мадона-Бритни најдобар на деценијата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бакнежот Мадона-Бритни најдобар на деценијата

Бакнежот Мадона-Бритни најдобар на деценијата

Бакнежот помеѓу Бритни Спирс и Мадона на доделувањето на MTV Video Music Awards во 2003 година е прогласен за најдобриот бакнеж на деценијата, според анкета на британската верига продавници Selfridges.

Бакнежот на Мадона и БритниМадона и Бритни на доделувањето на MTV Video Music Awards 2003 година.

Жешкиот бакнеж на двете поп-ѕвезди беше еден од најшокантните настани во историјата на доделувањето на музичките награди на MTV.

На второ место на листата за најдобри бакнежи се најдоа Кирстен Данст и Тоби Мегваер во „Spider-Man“ (2002г.), а на третото место е бакнежот помеѓу Хит Леџер и Џејк Гиленхал во филмот „Brokeback Mountain“.

Четвртото место го добија Роберт Патинсон и Кристен Стјуарт за бакнежот во „Twilight“.

Топ 10 најдобри бакнежи на деценијата

 1. Бритни Спирс и Мадона, MTV Video Music Awards 2003
 2. Кирстен Данст и Тоби Мегваер, „Spider-Man“ 2002
 3. Хит Леџер и Џејк Гиленхал, „Brokeback Mountain“ 2005
 4. Роберт Патинсон и Кристен Сјуарт, „Twilight“ 2008
 5. Скарлет Јохансон и Пенелопе Круз, „Vicky Cristina Barcelona“ 2008
 6. Линдзи Лохан и Саманта Ронсон, Mercer Hotel NYC 2008
 7. Анџелина Џоли и Бред Пит, „Mr. and Mrs. Smith“, 2005
 8. Фрида Пинто и Дев Пател, „Slumdog Millionaire“ 2009
 9. Саша Барон Коен и Вил Фарел, MTV Movie Awards 2007
 10. Џенифер Анистон и Винона Рајдер, „Friends“ 2001

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
 • 25%
 • 6%
 • 6%
 • 7%
 • 3%
 • 3%
 • 12%
 • 12%
 • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9627 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?