Анџелина Џоли неодолива на руската премиера на „Salt“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Анџелина Џоли неодолива на руската премиера на „Salt“

Анџелина Џоли неодолива на руската премиера на „Salt“

Анџелина Џоли вчера уште еднаш покажа зошто секогаш се вбројува меѓу најубавите жени на светот. Нејзиното присуство никогаш не останува незабележано, особено ако изгледа како што изгледаше на руската премиера на нејзиниот најнов филм Salt.

Анџелина Џоли на премиерата на SaltАнџелина Џоли на премиерата на Salt
Анџелина Џоли на премиерата на Salt Анџелина Џоли на премиерата на Salt

Триесет и пет годишната актерка ја замени својата омилена црна облека со заносно убав црвен фустан на Версаче и грациозно ги освои погледите на толпата обожаватели и фотографи кои вчера се собраа да ја поздрават пред премиерата на Salt.

Во новиот филм, Анџелина Џоли влегува во улогата на агент на ЦИА, обвинета е дека е шпион на КГБ и тргнува во бегство обидувајќи се да докаже дека е невина.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8182 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.