Анџелина и Бред дизајнери на накит
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Анџелина и Бред дизајнери на накит

Анџелина и Бред дизајнери на накит

Славната холивудска двојка, позната и како Бранџелина, постојано изненадува. Овој пат изненадувањето од Џоли и Пит е колекција накит и бебешки аксесоари дизајнирани од нив за познатиот бренд „Asprey“.

Колекцијата од златен накит и сребрени аксесоари е наречена „Заштитникот“ (The Protector) и е инспирирана од формата на змијата. Уште кога Џоли била бремена со Шило, добила како подарок прстен во форма на змија. Оттогаш таа смета дека змијата е заштитник на нејзиното семејство.

Дел од приходите од продажби ќе бидат наменети за организацијата Education Partnership for Children of Conflict, основана од Џоли во 2006г. Оваа организација го финансира образованието на деца жртви на војна, конфликт или природни катастрофи.

Новата колекција ќе се најде во продавниците на „Asprey“ во Лондон, Њу Јорк, Беверли Хилс, Токио и Дубаи кон крајот на оваа седмица.

Погледнете го делото на Анџелина и Бред, на кое работеле една година.

колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“колекцијата „The Protector“

Kолекцијата „The Protector“

Ланчиња и привезоци од колекцијата „Заштитникот“ дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Ланчиња и привезоци од колекцијата „Заштитникот“ дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Прстени инспирирани од змии, дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Прстени инспирирани од змии, дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Прстени инспирирани од змии, дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Прстени инспирирани од змии, дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Прстени инспирирани од змии, дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Обетки од колекцијата „Заштитникот“ дизајнирани од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Кутија за бебешки запчиња од колекцијата „Заштитникот“ дизајнирана од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Лажичка за бебе од колекцијата „Заштитникот“ дизајнирано од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Kолекцијата „The Protector“

Држач за јајце од колекцијата „Заштитникот“ дизајниран од Анџелина Џоли и Бред Пит за луксузниот бренд Asprey.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“