Антонио Бандерас сподели дека го слави 60-тиот роденден во карантин зашто е позитивен на коронавирус
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Антонио Бандерас сподели дека го слави 60-тиот роденден во карантин зашто е позитивен на коронавирус

Антонио Бандерас сподели дека го слави 60-тиот роденден во карантин зашто е позитивен на коронавирус

Антонио Бандерас денес го слави 60-тиот роденден, но во карантин. Славниот актер објави дека е позитивен на новиот коронавирус и дека е во изолација.

Антонио Бандерас

„Се чувствувам релативно добро, само поуморен од вообичаено“– пишува тој во пораката со која ги уверува фановите дека има лесна форма на болеста КОВИД-19.

Исто така, тој додава дека ќе го искористи времето во изолација за учење, пишување и одмор, а објави и фотографија од детството.

Антонио Бандерас

Бандерас е во врска со Никол Кимпел.

Антонио Бандерас Антонио Бандерас

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8654 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.