Антонио Бандерас и Мелани Грифит се разведуваат по 18 години брак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Антонио Бандерас и Мелани Грифит се разведуваат по 18 години брак

Антонио Бандерас и Мелани Грифит се разведуваат по 18 години брак

Антонио Бандерас и Мелани Грифит му ставија крај на својот брак. По 18 години брачен живот, парот објави дека се разделува и дека одлуката за развод била заедничка.

Мелани и Антонио

56-годишната актерка поднела документи за развод и побарала целосно старателство над 17-годишната ќерка Стела.

Мелани, Антонио и нивната ќерка СтелаМелани, Антонио и нивната ќерка Стела

Антонио и Мелани се зближија за време на снимањето на филмот „Two Much“, а се венчаа во мај 1996 година, еден месец по разводот на Бандерас со Ана Леза.

Two Much

Мелани зад себе има уште два неуспешни брака, со Дон Џонсон и Стивен Бауер.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9685 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.