Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Антониа Гиговска модерна во црно на концертот за Кире Костов во Битола

Антониа Гиговска модерна во црно на концертот за Кире Костов во Битола

Антониа Гиговска беше меѓу младите изведувачи кои пееја во чест на легендарниот Кире Костов во Битола. 23-годишната музичарка настапи со Камерниот оркестар на Битола ⋮IWConnect.

На сцената во Центарот за култура, таа ги изведе моќните балади „Кога те нема“ и „Што те нема“ за, како што рече, „Дедо Кире“.

Гиговска пленеше со модерна елеганција. Кратките црни панталончиња таа ги искомбинира со сако со отсечоци и бели салонки. Нејзиниот стајлинг беше комплетиран со накит од италијанскиот бренд Rue des Mille, кој кај нас може да се најде во продажните места на Chapter 03.

Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска

Видео

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13335 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.