Антониа Гиговска во модерна комбинација и со впечатлива шминка на евровизискиот тепих
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Антониа Гиговска во модерна комбинација и со впечатлива шминка на евровизискиот тепих

Антониа Гиговска во модерна комбинација и со впечатлива шминка на евровизискиот тепих

Македонскиот тим пристигна на портокаловиот тепих по повод свеченото отворање на 64-тото по ред издание на Евровизија.

Како придружен вокал на Тамара, Антониа Гиговска зачекори на манифестацијата во модерна комбинација, која вклучуваше блескави кратки панталони, црна маичка, црно сако и бели салонки.

Футуристичката шминка беше највпечатлив елемент од нејзиниот стајлинг.

Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Антониа Гиговска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18220 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?