Андреа и покрај фантастичниот настап не успеа да ја однесе Македонија во евровизиското финале
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Андреа и покрај фантастичниот настап не успеа да ја однесе Македонија во евровизиското финале

Андреа и покрај фантастичниот настап не успеа да ја однесе Македонија во евровизиското финале

Андреа Коевска не успеа да ни обезбеди место во финалната фаза на Евровизија 2022.

22-годишната пејачка со моќна изведба на „Circles“ се престави пред милионската публика. Сепак, бројот на освоени гласови не беше доволен за пласман во финалето.

Андреа

Во големото финале влегоа претставниците на Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија, Шведска, Романија и Србија.

Андреа

Денешните победници, заедно со првите финалисти и претставниците на Италија, Велика Британија, Шпанија, Италија, Германија и Франција ќе ги видиме во финалето на 14 мај.

За потсетување, Андреа настапи со „Circles“ во салата „Пала Олимпико“ во Торино. Драматичните светла ја засилија изведбата на младата музичарка која носеше црна комбинација стилизирана од Цаци Паковска.

Евровизискиот настап на Андреа

Андреа Андреа Андреа

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.