Ангелот Кендис Сванапул е шик трудница во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ангелот Кендис Сванапул е шик трудница во Њујорк

Ангелот Кендис Сванапул е шик трудница во Њујорк

Кендис Сванапул ја стави на пауза својата кариера за да се посвети на бременоста. Славната манекенка на Victoria's Secret деновиве престојува во Њујорк, каде неколкупати беше пресретната од папараците.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

За време на една од прошетките, таа беше придружувана од нејзината мајка и малото синче Анака.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

29-годишната Јужноафриканка е во последниот триместар, а очекува момче.

Кендис и нејзиниот вереник Херман Николи го добија првото дете во октомври 2016 година. Таа редовно споделува фотографии на Instagram со слаткиот Анака.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4143 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.