„Ангелот“ Кендис Сванапул го роди второто дете во домашни услови и сподели фотографија со бебенцето
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Ангелот“ Кендис Сванапул го роди второто дете во домашни услови и сподели фотографија со бебенцето

„Ангелот“ Кендис Сванапул го роди второто дете во домашни услови и сподели фотографија со бебенцето

Кендис Сванапул се породи. 29-годишниот ангел на Victoria’s Secret објави дека го роди своето второ синче во домашни услови и сподели фотографија од новороденчето на Instagram.

На неа, убавата Јужноафриканка со милост го гледа малиот син. Во описот таа напиша: „Ви благодарам за убавите желби. Нашето мало момче се роди утрово дома и не можеше да биде посовршен од тоа што е.“

Кендис Сванапул

Кендис има и едногодишен син Анака со вереникот Херман Николи.

Кендис и Николи Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

По десет години врска, Кендис и Херман се верија во 2015 година.

Кендис Сванапул и Херман Николи Кендис Сванапул и Херман Николи Кендис Сванапул и Херман Николи

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8694 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.