Ангелот Кендис Сванапул го дои синчето во паузите од снимањето на фотосесија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ангелот Кендис Сванапул го дои синчето во паузите од снимањето на фотосесија

Ангелот Кендис Сванапул го дои синчето во паузите од снимањето на фотосесија

Кендис Сванапул им се врати на работните обврски, а на првата фотосесија по породувањето, го зеде со себе малото синче Анака.

Славниот ангел на Victoria's Secret беше фотографиран додека го доеше 5-месечното бебенце за време на паузите.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

На снимањето во Рио де Жанеиро присуствуваше и нејзиниот свршеник Херман Николи.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

Убавата Јужноафриканка неодамна го искажа својот став за доењето во јавност. „Многу жени денес се посрамувани затоа што дојат во јавност или се бркани од јавни места само зашто ги хранат своите деца. Ме натераа да чувствувам потреба да се покријам или да се срамам да го хранам моето бебе на јавно место, но зачудувачки не чувствувам ништо слично за топлес едиторијалите кои ги имам направено во име на уметноста..?

Светот отрпна на сексуализацијата на градите и на насилството на ТВ... зошто треба да е поразлично со доењето? Доењето не е сексуално, природно е.

Оние кои сметаат дека е погрешно да се храни детето во јавност треба да бидат едуцирани за бенефициите кои мајките и децата, но и општеството како целост, ги добиваат од доењето“ - напиша таа на Instagram.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул

За дел од фотографиите, Кендис позираше пред објективите и со малиот син.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4116 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?