Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ана Ивановиќ убавица во бело покрај Бастијан Швајнштајгер на свеченост во Минхен

Ана Ивановиќ убавица во бело покрај Бастијан Швајнштајгер на свеченост во Минхен

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер беа специјални гости на овогодишното доделување на наградите „Бамби“ во Минхен.

Поранешната српска тенисерка и поранешниот германски фудбалер привлекуваа внимание во елегантни стајлинзи.

36-годишната Србинка изгледаше прекрасно во бел фустан. Својот моден избор таа го надополни со нежен накит и сини обувки на високи потпетици.

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Парот се појави на сцената во „Bavaria Studios“ за да ја додели наградата во спортската категорија.

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Ана и Бастијан стапија во брак во 2016 година и заедно имаат три мали синчиња.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14381 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.