Амал Клуни во бел фустан и црн шешир покрај Џорџ во Венеција
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Амал Клуни во бел фустан и црн шешир покрај Џорџ во Венеција

Амал Клуни во бел фустан и црн шешир покрај Џорџ во Венеција

Амал и Џорџ Клуни се сопственици на имот на Езерото Комо, но често патуваат низ цела Италија. Славниот пар деновиве ужива во Венеција, а папараците не пропуштија да го документираат нивното присуство во шармантниот град.

41-годишната адвокатка беше облечена во бел фустан и носеше црн шешир додека со 58-годишниот актер се упатуваше кон водно такси.

Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни

Амал со својот стајлинг многумина ги потсети на денот кога пред 5 години стапи во брак со Џорџ токму во Венеција. Тогаш, таа носеше комбинезон и елегантен шешир.

Клуни

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20172 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?