Алесандра Амбросио, Синди Крафорд и Никол Кидман дами во црвено за OMEGA
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Алесандра Амбросио, Синди Крафорд и Никол Кидман дами во црвено за OMEGA

Алесандра Амбросио, Синди Крафорд и Никол Кидман дами во црвено за OMEGA

Алесандра Амбросио, Синди Крафорд и Никол Кидман однесоа гламур и елеганција на настан во Шангај посветен на лансирањето на новата колекција женски часовници на Omega.

Како заштитни лица на брендот, славните дами беа почесни гостинки на свеченоста организирана од швајцарската компанија за луксузни часовници.

Славните на настан на Omega

Трите ѕвезди беа облечени во црвено. 37-годишната Амбросио заведуваше во впечатлива креација од Zuhair Murad, 52-годишната Крафорд избра елегантен долг фустан со шлиц од Rasario, додека 51-годишната Кидман се појави во фустан со големи 3Д цветови од Ermanno Scervino. Секоја од нив во својот стајлинг има вклучено часовник Omega.

Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega

На славното трио му се придружи и кинеската актерка Љу Шиши, која исто така е заштитно лице на брендот.

Славните на настан на Omega

Славните убавици позираа со Рејналд Ешлиман, претседател и извршен директор на Omega.

Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega

Четирите дами снимија и рекламна кампања за реномираниот бренд. На фотографиите, тие повторно шармираат во црвени креации.

Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega

Создадени се над 100 нови верзии на безвременските модели од линијата „Соѕвездие“ на Omega.

Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega Славните на настан на Omega

Официјален претставник на Omega во Македонија е „Божиновски часовници и накит“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?