Алесандра Амбросио е бремена со второто дете
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Алесандра Амбросио е бремена со второто дете

Алесандра Амбросио е бремена со второто дете

Алесандра Амбросио и нејзиниот вереник Џејми Мазур го очекуваат своето второ дете. Прекрасната 30-годишна манекенка, која редовно дефилира на ревиите на Victoria’s Secret, потврдила дека е бремена.

Алесандра и Џејми за германскиот ВогАлесандра и Џејми за германскиот Вог

Бременоста не е изненадување за обожавателите на Алесандра. Неодамна таа споделила дека дефинитивно има план да го прошири своето семејство.

Алесандра и Џејми се заедно од 2005 година, а во 2008 година им се роди првото дете, ќеркичката Ања Луиз.

Алесандра, Џејми и АњаАлесандра, Џејми и Ања

Според информациите на бразилското списание Istoe, Алесандра го изненадила Џејми со веста за бременоста на неговиот роденден во септември. Се смета дека таа е во четвртиот месец од бременоста.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?