Алесандра Амбросио во кратко фустанче заедно со синчето на откривањето на нејзината восочна фигура во „Мадам Тисо“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Алесандра Амбросио во кратко фустанче заедно со синчето на откривањето на нејзината восочна фигура во „Мадам Тисо“

Алесандра Амбросио во кратко фустанче заедно со синчето на откривањето на нејзината восочна фигура во „Мадам Тисо“

Алесандра Амбросио доби своја восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк.

38-годишната манекенка, која со години беше еден од ангелите на Victoria’s Secret, на настанот се појави со синчето Ноа. Убавата Бразилка шармираше во мало црно фустанче со циркони на ракавот, додека малото момче беше облечено во црн костум.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

„Колку возбудлив ден... Почестена сум што добив уште една фигура, овој пат во мојот втор дом Њујорк“ – напиша Алесандра на Instagram и сподели фотографии од настанот.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Восочната фигура е инспирирана од изгледот на Амбросио на Канскиот филмски фестивал во мај годинава.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?