Александар Белов стана татко, со сопругата Јелена добија ќеркичка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Александар Белов стана татко, со сопругата Јелена добија ќеркичка

Александар Белов стана татко, со сопругата Јелена добија ќеркичка

Александар Белов има за што да се радува. Македонскиот пејач, кој се прослави со учеството во шоуто „Операција Триумф“, стана татко.

Белов и неговата сопруга Јелена добија ќеркичка, а среќната вест ја споделија на Instagram.

„13.01.2022. Фала ти Боже што ни дозволи да станеме родители. Јелена Белов фала ти што ја донесе на свет нашата нова заедничка љубов... Се роди Мина Белов!“ – стои во описот на фотографија на која Александар ѝ го гали трудничкото стомаче на Јелена.

Белов

Александар и Јелена стапија во брак во 2019 година.

Белов

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.