Александар Белов со фотографија од прстенот објави дека се вери со саканата Јелена
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Александар Белов со фотографија од прстенот објави дека се вери со саканата Јелена

Александар Белов со фотографија од прстенот објави дека се вери со саканата Јелена

Александар Белов има среќна вест. Македонскиот пејач, кој се прослави со учеството во шоуто „Операција Триумф“, ја запроси својата девојка Јелена Станковиќ.

32-годишниот неготинец ја објави веста за свршувачката со фотографија од прстенот.

View this post on Instagram

Zvanično, DA

A post shared by Aleksandar Belov (@aleksandarbelov) on

Александар и Јелена во август прославија 6 години во врска.

„За да живеам, ми треба срце. За да имам срце, ми треба среќа. А за да имам среќа, потребна ми си само ти!!! Среќна годишнина“ – напиша Белов во описот на фотографии со кои ѝ ја честиташе годишнината.

Александар и Јелена живеат во Крагуевац, нејзиниот роден град.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3215 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“