Албанија, Бугарија, Израел, Кипар... Ова се првите 10 финалисти на Евровизија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Албанија, Бугарија, Израел, Кипар... Ова се првите 10 финалисти на Евровизија

Албанија, Бугарија, Израел, Кипар... Ова се првите 10 финалисти на Евровизија

Синоќа во Лисабон се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија. Македонија беше меѓу 19-те држави кои ја започнаа музичката трка, но Eye Cue не успеаја да се пласираат во финалето.

Публиката и жирито ги избраа првите 10 финалисти. Погледнете ги нивните настапи.

Австрија

Nobody But You

Естонија

La Forza

Кипар

Fuego

Литванија

When We’re Old

Израел

TOY

Чешка

Lie To Me

Бугарија

Bones

Албанија

Mall

Финска

Monsters

Ирска

Together

Eye Cue настапија на големата сцена со песната „Lost and Found“.

Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?