Актерот Крис Прат се вери со ќерката на Арнолд Шварценегер, погледнете го прстенот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Актерот Крис Прат се вери со ќерката на Арнолд Шварценегер, погледнете го прстенот

Актерот Крис Прат се вери со ќерката на Арнолд Шварценегер, погледнете го прстенот

Крис Прат ѝ предложи брак на Кетрин Шварценегер. 29-годишната ќерка на Арнолд Шварценегер со голема радост го прифати предлогот за брак на 39-годишниот актер.

Веста за свршувачката ја објави Крис, заедно со фотографија од романтичниот момент. „Слатка Кетрин, мнгоу сум среќен што рече ДА! Возбуден сум што ќе се оженам со тебе“ – напиша Прат во описот.

Од раката на идната невеста, блеска дијамантскиот веренички прстен.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер

Крис претходно беше осум години во брак со актерката Ана Фарис. Крис и Ана, кои се разделија во 2017 година, заедно имаат едно дете.

Ова ќе биде прв брак за Кетрин, која е блогерка и амбициозна писателка.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер Крис Прат и Кетрин Шварценегер Крис Прат и Кетрин Шварценегер

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?