Актерот Идрис Елба преку видео сподели дека има коронавирус
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Актерот Идрис Елба преку видео сподели дека има коронавирус

Актерот Идрис Елба преку видео сподели дека има коронавирус

На светско ниво, непрекинато расте бројот на заболени од новиот коронавирус. И Идрис Елба е позитивен за КОВИД-19.

47-годишниот актер сподели видео во кое им откри на фановите дека се тестирал и дека резултатите се позитивни, но дека нема симптоми. Тој е во изолација заедно со неговата сопруга Сабрина.

„Во ред сум, Сабрина не е тестирана и таа е ОК. Немав симптоми. Се тестирав, затоа што дознав дека бев во контакт со некој кој исто така е позитивен... Ова е сериозно. Сега е време да мислиме на одржување на социјална дистанца, на миење раце. Има луѓето кои не покажуваат симптоми и лесно може да се распространи... Сега е време за солидарност, сега е време да мислиме едни на други“ – вели тој.

Идрис Елба

Во нашата држава, до овој момент официјално се потврдени 19 случаи, од кои првата пациентка денеска беше пуштена дома откако тестовите беа негативни.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?