Адријана Лима со солзи во очите на нејзината последна ревија како ангел на Victoria’s Secret
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адријана Лима со солзи во очите на нејзината последна ревија како ангел на Victoria’s Secret

Адријана Лима со солзи во очите на нејзината последна ревија како ангел на Victoria’s Secret

Адријана Лима е ангелот со најдолг стаж во Victoria’s Secret, но за жал, таа синоќа се збогуваше со ангелските крилја.

37-годишнот модел официјално потврди дека ја прекинува соработката со брендот за долна облека. Иако во текот на целата ревија беше во одлично расположение, Лима не можеше да ги задржи солзите кога за последен пат дефилираше на модната писта.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Атрактивната Бразилка за првпат дефилираше на ревија на VS во 1999 година, а во 2000 година таа го доби статусот на „ангел.“

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18489 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?