Адел е бремена
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адел е бремена

Адел е бремена

Адел го очекува своето прво дете. 24-годишната музичка сензација објави на својот веб сајт дека ќе стане мајка.

Адел Адел

„Имам вести... Со огромна радост соопштувам дека јас и Сајмон го очекуваме нашето прво дете. Сакав да ја слушнете веста директно од мене. Очигледно ние сме пресреќни и многу возбудени, но ве молиме почитувајте ја нашата приватност во овој скапоцен период. Ваша засекогаш, Адел хх“ – пишува таа.

Адел за првпат беше забележана во друштво на Сајмон во јануари оваа година. 38-годишниот избраник на Адел е разведен и има една ќерка.

Сајмон и АделСајмон и Адел Адел и Сајмон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.