Адел ги посети и им се заблагодари на пожарникарите кои се бореа со пожарот во зградата во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адел ги посети и им се заблагодари на пожарникарите кои се бореа со пожарот во зградата во Лондон

Адел ги посети и им се заблагодари на пожарникарите кои се бореа со пожарот во зградата во Лондон

Адел ненадејно се појави меѓу преживеаните ноќта по избувнувањето на пожарот во висококатницата Гренфел Тауер во Лондон, нудејќи им поддршка и помош на оние на кои им е најпотребна.

Вчера, 29-годишната пејачка ја посети пожарникарната станица во Челси за да им се заблагодари на хероите кои ги стишија огнените пламени и ги спасија лица кои беа заробени во зградата.

Фотографиите од посетата на Адел беа објавени на Facebook од пожарникарот Роб Пети. Во описот тој напиша: „Не се случува секој ден приземјената и грижлива Адел да се појави во пожарникарната станица во Челси за шолја чај и прегратка“.

Адел со пожарникарите Адел со пожарникарите Адел со пожарникарите

Музичката ѕвезда доби многу комплименти за тоа што се појави на местото на несреќата за помалку од 24 часа по избувнувањето на пожарот и ја понуди својата поддршка.

Адел Адел Адел

Бројот на жртви во ужасниот пожар се зголеми на 79.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10182 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.