9 месеци лажела дека е бремена, се обидела да киднапира новороденче
Почетна » Новости » Чуден свет » 9 месеци лажела дека е бремена, се обидела да киднапира новороденче

9 месеци лажела дека е бремена, се обидела да киднапира новороденче

Жена од Нов Зеланд пренесе во реалноста апсурдно клише од шпанските серии – 9 месеци го лажела својот партнер дека е бремена, а потоа се обидела да киднапира новороденче од болница.

Неха Нарајан минатата среда киднапирала бебе старо само два дена од породилно одделение, но била спречена да избега на паркингот на болницата.

Лажна бременост

Бизарниот план на 24-годишната девојка започнал девет месеци порано, кога таа започнала да глуми дека е бремена. Според информациите од полицијата, таа убедливо го излажала својот партнер дека очекува негово дете.

Изминатава среда Нарајан му рекла на својот партнер дека веќе бил поминат одредениот термин за породување и дека треба да ја однесе на болница за да има индуцирано породување. Не се знае зошто, но партнерот ја оставил во болницата и заминал.

Сомнителното однесување на Нарајан било забележано од медицинските сестри во болницата. „Таа патролираше низ породилното одделение“ – изјавила портпаролката на болницата.

Нарајан двапати се обидела на украде бебе. Првиот пат додека држела едно од бебињата ја здогледале родителите на бебето, но таа им рекла дека само го смирува бебето затоа што плачело.

Вториот пат таа зела бебе старо два дена и се обидела да го киднапира. „Медицинска сестра ја следеше додолу и надвор од зградата каде што партнерот на Нарајан ја чекаше во автомобил“ – изјавила портпаролката.

Родителите на малото бебенце исто така ја виделе Нарајан и ги известиле одговорните во болницата. Нарајан не успала да избега, а подоцна била уапсена и обвинета за киднапирање на млада личност.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3651 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?