Јајце го сруши рекордот за најлајкувана Instagram фотографија кој ѝ припаѓаше на Кајли Џенер
Почетна » Новости » Чуден свет » Јајце го сруши рекордот за најлајкувана Instagram фотографија кој ѝ припаѓаше на Кајли Џенер

Јајце го сруши рекордот за најлајкувана Instagram фотографија кој ѝ припаѓаше на Кајли Џенер

Се прашувате која е најлајкуваната фотографија на Instagram? Не е стилска комбинација, егзотична дестинација или слатко бебе... туку обично јајце.

До неодамна, Кајли Џенер го држеше рекордот за најпопуларна фотографија. Стануваше збор за фотографијата на која нејзината мала ќерка Сторми ја држи за палецот. За неполна година, таа собра 18,4 милиони лајкови.

Но, деновиве масовно се шири фотографија од јајце, објавена со цел да се постигне светски рекорд. Неспорно, мисијата е успешна. Досега „славното“ јајце има над 36,4 милиони лајкови.

Додека многумина се пошегуваа со новиот рекорд и го искористија за да ја исмејуваат Кајли, не се малку ниту коментарите во кои рекордите се искористени за да се критикува денешната опсесија со социјалните мрежи, бесмислените предизвици и бизарните вирални хитови.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?