ФОТО: Новата колекција висока мода од Версаче – пролет 2017
Почетна » Новости » Чуден свет » ФОТО: Новата колекција висока мода од Версаче – пролет 2017

ФОТО: Новата колекција висока мода од Версаче – пролет 2017

Версаче се откажа од ревиите за колекциите висока мода. Италијанската модна куќа ја презентираше новата колекција пред внимателно избрана публика, а креациите беа обелоденети пред јавноста со промотивни фотографии.

„Преминуваме на стратегија фокусирана на клиентите со овој дел од нашиот бизнис. Почнувајќи од 2017 година, ќе ја однесеме колекцијата Atelier Versace на клучните пазари во светот. Ќе организираме приватни презентации на колекцијата за клиенти, комбинирани со елегантни коктели и вечери“ – пишува во соопштението на брендот.

Донатела Версаче очигледно се наврати во времето на старите Римјани за да се инспирира за дизајнирањето на рачно изработените фустани од колекцијата пролет 2017.

Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче Версаче

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4933 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.